Четвер, 14 листопада 2013, 11:42

06 листопада 2013 року в нашому навчальному закладі відбулося відкрите заняття за творчістю Лесі Українки:  "Творча доля Лесі Українки – нескореність, абсолютна нездатність до мімікрії». Цьогоріч минуло 100 років з дня смерті цієї мужньої жінки, справжньої доньки нашого народу. Доля такої визначної постаті не може не хвилювати сьогодні молодих людей, які тільки ступають на шлях саморозвитку та реалізації себе в суспільстві.

Викладач Пріць Уляна Іванівна створила на занятті справжню атмосферу тих років, коли жила і творила Л. Українка - це і експозиція, яка відобразила побут помешкання Лесі, вишиті рушники та фотогалерея, яка представила інтер'єр будинку Лесі Українки в селі Колодяжному. Музика Бетховена та Моцарта сприяли сприйняттю матеріалу та допомагали творчому мисленню молодих людей. На занятті панувала атмосфера емоційного піднесення, адже звучали поетичні твори, які змушували до призадуми та глибокого аналізу моральних та духовних цінностей. Викладач вдало поєднала творчі долі Лесі Українки та сучасниці Ліни Костенко. Обидві поетеси є прикладом шляхетного служіння поезії, своїми творами проникають у свідомість читача, викликаючи співпереживання. Їм притаманні історизм мислення, вишукана традиційність, висока культура поетичного вислову, інтелектуальність. Творчість таких митців є добрим прикладом для молоді сьогодні і в майбутньому.

Студенти вміло демонстрували свої презентації життєвого шляху Л.Українки, давали аналіз поетичних творів, декламували вірші напам'ять. В момент індивідуальних та колективних  рефлексій студенти мали можливість зрозуміти поетичну душу Л. Українки, відкрити для себе її світобачення крізь призму сприйняття творчості Л. Костенко. Наприкінці заняття студентами було створено невелику інсценізацію (уривок з драми "Лісова пісня"), яка була певною інтригою для прочитання цього драматичного твору з подальшим обговоренням. Молоді люди проявили неабиякий мистецький, акторський талант.

Твори, які були представлені для аналізу на занятті загострюють розуміння історичного минулого, значення родинності та патріотизму для людини, а також розвивають відчуття Краси, адже особливо сьогодні саме на принципах Естетики будується і етична позиція молодого покоління.

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1601
Зміст : 618
Переглянути хіти змісту : 950439