Понеділок, 24 березня 2014, 18:34

 

«Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За Вас правда,

За Вас слава

І Воля святая»

Т.Шевченко

Всевишній зіслав нам багато знакових особистостей, які навічно увійшли в історію. Та понад усе вивершується постать Тараса Шевченка – генія та пророка нашого народу. Були великі воїни, правителі, а він став вище за всіх – навчає нас правди святої, як на світі по совісті жити…

Творчість Т.Г.Шевченка змінила не лише українську літературу, а й значно вплинула на формування громадянської освіти нашого народу та суспільства. Його вірші досі примушують замислюватися над тим, де ж та сім’я «вольна, нова», в якій Тарас Григорович Шевченко просив себе пом’янути.

Ці та інші роздуми, до яких спонукають вірші Кобзаря, сьогодні лунають в усіх куточках нашої держави – у багатьох музеях, театрах, навчальних закладах, де тривають Шевченківські дні.

У Самбірському технікумі економіки та інформатики також з особливим теплом і небайдужістю відзначили заходи присвячені 200-річчю від дня народження Т.Шевченка, поета, художника, мислителя, основоположника нової української літератури. Початком святкувань були літературні читання «Борітеся – поборете…», де викладач української мови та літератури Пріць У.І. вдало поєднала творчість  Кобзаря із подіями, які переживає Україна. Адже ті герої Нової України, котрі, дихаючи словом Шевченка та пломеніючи духом рідної землі, боролися і жертовно з молитвою на устах віддали своє життя за те, за що боровся Великий Кобзар. Захід пройшов в атмосфері патріотизму, студенти та викладачі з особливим зворушенням цитували вірші Кобзаря та поетичні твори, присвячені Небесній Сотні.

В актовій залі відбулась літературно-музична композиція «Т.Г.Шевченко – совість України, її дума та оберіг». Викладачі української літератури Петруняк Л.Б. та Мельник О.М. відзначили, що «Тарас Григорович Шевченко – не лише українець, але й найпотужніший оберіг України». Шевченко – у світі поезії, музики, а головне – у житті. В його поезіях клич до боротьби за волю сплюндрованої в той час України, уславлення рідної землі і ствердження духовного світу українця… Поетичні строфи, мелодії, інсценізація… Так проходило Шевченківське свято.

Твори поета  з піднесенням читали Возняк Марта, Попадин Соломія, Кульчицька Андріана. Студенти 12е групи відтворили постановку «Юність Тараса», яка супроводжувалась мультимедійною презентацією. Роль акторів виконували: Гурняк Марія, Кульган Назарій, Єрмохін Богдан, Керекало Іван (студенти 12е групи). Затамувавши подих, глядачі слухали вірш «До українців» у виконанні  Огар Романії, студентки групи 13к. У мелодійно-поетичному поєднанні Візняк Тарас та Каспришин Наталя виконали «Думи мої, думи…». Ведучими були Сорока Андрій та Городиська Марта. Шевченкове свято завершилось виконанням духовного гімну «Боже Великий, Єдиний».

На вшанування великого Кобзаря голова циклової комісії мови та літератури Карпінець  Л.Й. та бібліотекар Сидір Л.Й. організували книжково-ілюстративні виставки «Шляхами Тарасової долі», «І говорило полотно про його муки, мрії і любов».

Шевченко вніс величезний вклад не тільки в українську літературу, живопис, але й у скарбницю світової літератури. Його гуманізм, геніальні народні образи роблять його зрозумілим і близьким для людей різних націй. Саме тому сотні спроб перекладу Великого Кобзаря були зроблені практично на всі основні мови світу. Англійська мова, якою зараз говорять і яку розуміють на всіх континентах, представила Шевченка для світової читацької громади найбільше. Продемонструвати всесвітньовідомі переклади творів на англійську мову, розвивати почуття гордості за свою державу і її людей – такої мети досягнуто під час  засідання гуртка англійської мови на тему: «Англомовна Шевченкіана»(викладачі Шнайдер М.М., Карпінець Л.Й., зав.читальним залом Ляшук С.І.)

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1289465