Середа, 15 жовтня 2014, 09:33

 

 

ЗВІТ

про реалізацію проекту «Літня школа-Україна»

координатора доцента кафедри економіки підприємств і корпорацій

Собко Ольги Миколаївни

Протягом 8-21 вересня 2014 р. відбулася реалізація проекту «Літня школа-Україна», організованого на базі факультету управління і туризму Вроцлавського економічного університету (м. Єлєня Гура, Польща).

Учасниками проекту стали 36 студентів Тернопільського національного економічного університету, Самбірського технікуму економіки та інформатики (11 осіб) та інших навчальних закладів України.

В рамках реалізації проекту учасники прослухали 60 год. лекторату з англійської мови. До уваги слухачів були представлені також лекції англійською та польською мовами з різноманітних тематик, які відображають економічно-соціальний розвиток країн Європейського Союзу.

Крім цього, до студенти-учасники проекту мали можливість здійснити екскурсійні поїздки до м. Дрезден (Німеччина), де екскурсовод представив палаци Звінґер, театральну площу, оперу Семпера, Дрезденський замок, а також було запропоновано рейс кораблем до відомого паркового комплексу Пільнітз, де знаходить та росте найстарша у Європі камелія. Найкраще побачине описують студенти у своїх відгуках, зокрема один із низ : «В німецькій літературі Дрезден отримав назву «Флоренція на Ельбі». Особисто для мене Дрезден є першим містом, який справді заслуговує пильної уваги від туристів. Відвідати Дрезден означає побувати в казці. Це місто є надзвичайно старовинне,натхнене ароматним запахом кави та музикою 60-тих. Ми відвідали місцеву ратушу, яка знаходиться у будівлі з довжелезною башнею,забарвленою у чорний колір з буро-зеленим відтінком. Оскільки, башня налічує більше 5-ти метрів заввишки, ратушу у місті знайти не складно. Відвідали багато храмів, одним з яких був храм Святого Христа. Також надзвичайно цікаво було побачити дворець короля Саксонії-Августа II. Як відомо з історії,король мріяв, щоб до свого дворця він мав змогу прибувати не на кареті з кіньми,а на дуже красивій лодці,яка зберігається там й до сьогодні. Взагалі, прогулявшись по його паркам, алеям я зробила  висновок, що король дуже любив відпочивати на природі.Так і уявляла як шановний король прогулювався поважною ходою по квітчаним алеям, задумуючись над державними питаннями Саксонії. Також нам, студентам, випала нагода побачити єврейську синагогу,яка була зруйнована під час Другої світової війни. Вона розташована недалеко від дрезденської ратуші, будівля синагоги збудована оригінально, оскільки такої будівлі немає в цілому світі. Родзинкою поїздки у Дрезден стала прогулянкака на великому пароплаві, який складався з двох поверхів. На першому поверсі був розміщений ресторан у вишуканому стилі, а на другому поверсі велика тераса на якій туристи могли помилуватися краєвидами цього міста. Пливли ми приблизно дві години,  у супроводі екскурсовода, який весь час розповідав нам про легенди Дрездена. Всі студенти повернулися в гуртожиток задоволені і вражені цією поїздкою».


Цікавою виявилася екскурсія до м. Вроцлав, який називають «квіткою Європи», де можна було побачити старе місто, картинну галерею, ринок, тумський острів, багато костелів та сучасних торгових центрів.

Захоплюючою та не без пригод була екскурсія у гори Карконоше, де відбулося сходження на найвищу вершину – Снєжку.

Також, протягом періоду перебування було запропоновано відвідання відомої фармацевтичної фабрики «Єльфа», де було детально показано та прокоментовано спеціалістами виробничі процеси виготовлення і пакування таблетованих препаратів, мазей і кремів. Конкурентоспроможне на сьогодні підприємство, яке реалізує свою продукцію на ринках ЄС та Америки.

Для перевірки своїх комунікаційних навичок студентам було запропоновано практичні відвідини поліції та туристичного бюро, де учасники повинні були заповнити документи та замовити екскурсійний тур.

Протягом усього часу тривання проекту та в усіх місцях перебування студенти-учасники реалізували акцію «Дякуємо за солідарність», що покращило їх патріотичне виховання і привернуло увагу мешканців Польщі та Німеччини до проблем вирішення трагічної ситуації в Україні.м

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1289508