Четвер, 07 травня 2015, 12:03

 

 

 

Делегація партнерських навчальних закладів Польщі з декількаденним візитом з 21 по 25 квітня 2015 р. приїхала на запрошення директора Центру професійної і безперервної освіти «Електрик» в м. Нова Суль Гжегожа Кеніксберга. Самбірський технікум економіки та інформатики представляли заступник директора з навчальної роботи Марія Сарахман та завідувач навчально-методичного кабінету Уляна Пріць.

 

 

Метою візиту було підписання угоди щодо подальшого співробітництва навчальних закладів України та Польщі.

Урочисто і піднесено відбулося підписання угоди про співпрацю яка передбачає:

- розширення контактів між центром професійної і безперервної освіти «Електрик» в  Новій Солі і технікумом економіки та інформатики в Самборі;

- обмін молодіжними групами в рамках європейської інтеграції, професійної освіти та виробничої практики;

- обмін досвідом у сфері управління освітою;

- навчальні візити з метою вдосконалення співпраці в сфері запропонованих тем.

Міжнародні програми розраховані в середньому на два тижні. Студенти нашого технікуму матимуть можливість брати участь у лекціях та семінарах навчального закладу Польщі, зможуть закріпити отримані знання на практиці, ознайомитися із звичаями та з традиціями країни-господині, відвідати визначні місця та побачити пам’ятки культури, а також безцінна нагода поспілкуватися з колегами-студентами.

Відбулися зустрічі з керівництвом Зеленогурського Університету який об’єднав Вищу Педагогічну Школу та Зеленогурський Політехнічний інститут. Університет включає такі відділи(факультети): економіки та менеджменту; мистецтва; електротехніки, інформатики та телекомунікацій; механічний; фізики і астрономії; біологічні науки; педагогіки, соціології та охорони здоров’я; гуманітарний факультет.

Відвідали університетські лабораторії автоматизації та роботехніки, електроніки,  інформатики, які укомплектовані сучасною технікою.

Ознайомилися з державною вищою професійною школою в Сулехові, яка має такі спеціальності: адміністрація, енергетика, садівництво, туризм і відпочинок, харчові технології та харчування людини.

Особливо слід відмітити лабораторію харчових технологій, де студенти мають можливість проводити досліди щодо структури, біологічного та хімічного складу харчових продуктів, виготовляти пиво, натуральні закваски для випікання хліба.

В окремому корпусі розміщений науково-дослідний центр передачі, перетворення і розподілу енергії (теплової, вітрової, сонячної, гідроенергетики), де здійснюються дослідження процесів перетворення енергії та їх ефективність.

Побували на підприємстві NORD в місті Нова Суль, що випускає редуктори, які проводять різні механізми в рух (стадіони, каруселі, сонячні батареї, пивоварну техніку, лісопилки, театральні сцени, рух багажів в аеропортах). Технікою NORD рухаються речі по всьому світу. На цьому підприємстві студенти CKZIU «ELEKTRYK» мають можливість проходити практику і працювати після закінчення навчального закладу.

Дальше відбулося ознайомлення із Центром професійної і безперервної освіти «Електрик» історія якого починається з 1946 року, який навчає студентів за такими спеціальностями як : технік-електрик, інформатик, телеінформатик, мехатронік, економіст з організації реклами, з систем відновлюваної енергії.

Наша делегація була запрошена на урочистості з нагоди закінчення шкільного року для матуристів і вручення дипломів. Мали можливість побачити традиції цієї школи, послухати молодіжний духовий оркестр, який визнаний найкращим у Європі і налічує близько 65 чоловік. Побували на дні відкритих дверей де студенти демонстрували знання здобуті в стінах школи «Електрик». Це і реклама модного одягу, косметики, виступи танцювальних колективів.

Побачили сучасну спортивну залу, де можуть займатися як студенти так і викладачі, відбуваються урочисті події.

23 квітня на теренах школи відбулася естафета з бігу присвячена пам’яті генерала Тадеуша Бука, який загинув в авіакатастрофі під Смоленськом. В цьому забігу брали участь військові, представники Староства Новосольського Повіту, учні школи, вчителі. Закінчення естафети відбулося в конференційному залі школи «Електрик» з урочистим підведенням підсумків, врученням нагород військовим, виступила шкільна музична рок-група з патріотичними піснями, проводився конкурс малюнків посвячений цій тематиці, а саме пропаганді здорового способу життя під назвою «Стоп звільненню від фізкультури» та нагородження переможців цього конкурсу.

Запам’яталася і поїздка до велетенського скляного павільйону “Palmarnia”, де вирощують незліченну кількість тропічних рослин. Також там є багато екзотичних тварин і риб та чудова зона відпочинку.

Відбулися цікаві і змістовні зустрічі із старостою Новосольського Повіту Любуського Воєводства Республіки Польща Вальдемаром Вжеснікем, віце-старостою Робертом Палюхем та начальником суспільного відділу Богомілою Садовою, із колишнім старостою Юзефом Сушинським, який досягнув високих результатів у справі зміцнення українсько-польських відносин, оскільки є вихідцем із України та разом із директором школи «Електрик» Гжегожем Кеніксбергом допомагають військовим на сході України. Поспілкувалися із депутатами гміни, підприємцями, що займаються зеленим туризмом, директорами шкіл міста Нова Суль.

Польське містечко Нова Суль зустріла нас гостинно і привітно. Там Україну поважають за її історичне минуле та героїчне сьогодення.

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1289530