П'ятниця, 22 квітня 2016, 14:03

22 березня 2016 року студенти Бойко Софія(21С), Винар Христина (22Е) та Буца Тетяна (11С) разом зі своїми керівниками Герговською Н.Я., Ханасом І.С. взяли участь у науково-дослідницькій конференції «Андрей Шептицький – будівничий держави, князь церкви, лідер нації». 

З великою відповідальністю ми віднеслись до написання робіт, адже оцінювати їх мали дуже поважне журі видатних наукових і культурних діячів Галичини, серед яких: Архієпископ і Митрополит Львівської УГКЦ, владика Ігор Возняк; Герой України, екс-міністр освіти та автор реформи вищої освіти (запровадження незалежного оцінювання) Іван Вакарчук; поет, дисидент, лауреат Державної премії імені Т. Шевченка Ігор Калинець; громадсько-політичний діяч, голова обласного Товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко; голова Союзу Українок Ореслава Хомик; перший директор Музею «Шевченківський гай» Борис Рибак; голова Громадської Ради “Святий Юр” Валерій Калинюк, президент благодійного фонду “Святий Юр” Григорій Брунець та ще низка талановитих постатей.

  В першому турі свої роботи представили 45 студентів ВНЗ I-II рівнів акредитації. Теми, які висвітлювали ми, «А. Шептицький та українська молодь», «А.Шептицький та Перша світова війна» здались  нам актуальними та цікавими до представлення. Адже Митрополит мав неабиякий вплив на молодь в свій час, використовуючи силу слова та власного прикладу, направляв її на добрі, гідні справи. Тому запропоновані засади виховання та спілкування з молодою людиною потрібно використовувати і сьогодні. Напевне, прийшов час пригадати слова застереження Митрополита і про зовнішню політику України: «Якщо Україна хоче жити вільним життям, то мусить обов’язково звільнитись від Москви. Вона мусить стати незалежною державою, шукати собі союзників між іншими народами і державами, які б підтримали її слушні вимоги та допомагали б в боротьбі проти Московської агресії!» Маємо надію, що вельми поважне журі звернуло увагу на наші старання, адже молоді люди доклали великих зусиль до цієї роботи. Кожна тема перейшла через їхні серця і сподіваємося, що залишить добрий слід у духовно-патріотичному вихованні сучасної молоді.


Організатори конференції планують провести другий та третій тур за  результатами найкращих робіт. А кінцевою метою видати збірник-порадник «Як будувати рідну хату за А. Шептицьким» і показати, що в сучасних процесах державотворення можна використовувати і національні особливості.

Після нагородження дипломами, подяками та пам’ятними книжками позитивні, піднесені емоції викликала музична програма з інструментальною музикою та хоровий супровід студентів Львівського музичного училища імені С.Людкевича. Молоді віртуози справили таке позитивне враження на присутніх, що здавалось оплесків для них буде замало, а вдячне слово «Браво» лунало на цілий зал. Все-таки, якою буває талановитою у нас молодь, якщо ми здатні її почути та правильно з нею спілкуватись. А фото на згадку з учасниками конференції завжди буде мотивувати нас до створення нових дослідницьких проектів, адже життя продовжується…І так як вчить Митрополит Андрей: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну», так і ми, прислухаймося сьогодні до тих мудрих слів доброго батька і не підемо жебраками по світі, а будемо жити у своїй Богом береженій країні. 

P.S. За підсумками першого туру студенти Бойко Софія (21С), Винар Христина (22Е) та Буца Тетяна (11С) пройшли у другий тур. Побажаємо їм успіху!!!

Голова циклової комісії

соціально-гуманітарних дисциплін

Наталія ГерговськаПошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 389
Зміст : 663
Переглянути хіти змісту : 1253170