Середа, 02 листопада 2016, 12:51

І як мільйонів куплений сльозами

День світла,щастя й  волі засвітає

То, день,в новім,великім людськім храмі

Хтось добрим словом і мене згадає


З любов'ю і шаною вимовляє все прогресивне людство ім'я Івана Франка, відзначаючи його черговий ювілей. Іван Якович Франко … Поет, драматург,філософ,мовознавець,етнограф економіст,його вірші покладено на музику,за його творами поставлено фільми. Причиною своїх мук молодий галичанин вважає «три недолі», що стали супутниками його життя:

Перша недоля – «м’яке серце»

Друга - «хлопський рід»

Третя - «горда душа»

Про особисте життя людей,а особливо видатних,треба говорити дуже делікатно і обережно. То це той бік життя людини,який часто не залежить окремо від неї.

Двадцятого жовтня у Самбірському технікумі  економіки та інформатики відбувся літературно-музичний вечір за повістю-есе Р.Горака «Тричі мені являлась любов» з нагоди 160-річчю народження Івана Франка.


Атмосфера залу захоплювала дух. Це був яскравий, пізнавальний, цікавий захід під час якого глядачі поринули у світ українського села. Прикрасами сцени виступали українські рушники ручної роботи старовинні вишиванки і традиційний посуд.

Кожний учасник заходу згадав цікавий фрагмент із життя Івана Яковича Франка, вклавши частину душі у те, що хотів донести глядачам.Найбільша увага приділялася трьом його коханням, які зіграли важливу роль у житті великого поета. 

Вечір відкрили:  Павук І., Стефанишин  А., Федак Н.

Вірші цитували : Куленич с., Рибак Н., Попіль М., Телюк М.,Пилип А.,Семрак М., Ізикевич Х., Балицька О., Шишкович І., Сивак Ю.,Демко М.,Періг  М.,Стрихарська М.,Мигаль В.,Нестер А.

Виконувались пісні на слова Івана Франка, а музика М. Лисенка. Звучала у виконанні пісня Козловського В. « Чого являєшся мені у сні».

Проць Роман Йосипович – художній керівник , який з Пріць Уляною Іванівною виконали пісню: « Червона калино,чого в лузі гнешся»Також відбулось урочисте нагородження грамотами учасників конкурсу.

На завершення прозвучала патріотична , маршова пісня «Не пора, не пора». Був внесений український стяг,який було привезено із майдану,де взяла свій початок Революція Гідності.

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1286536