Четвер, 03 листопада 2016, 12:48

Фахівець  сприяння працевлаштуванню випускників технікуму  Затварська  Марія та завідувач навчально-виробничої  практики  Буца Юрій організували та провели для студентів випускних груп напряму підготовки 0305 “Економіка і підприємництво”  Careers Guidance Week (професійний тиждень).

До проекту долучились викладачі  фахових дисциплін спеціальності “Комерційна діяльність” -  Андраш С.В., Фещак О.М. та спеціальності “Економіка підприємства” - Шлапак Н.В., Буца О.В.

Мета проекту: закріплення набутих у технікумі знань та практичних навиків з фахових дисциплін, ознайомлення з діяльністю підприємств   та організацій,  забезпечення умов для проходження виробничої практики шляхом налагодження діалогу з роботодавцями; виявлення готовності студентів до самостійної трудової діяльності.

На першому етапі проекту Затварська М.С. провела профорієнтаційне заняття із студентами випускних груп, детально ознайомила присутніх із нормативно-правовими документами з питань працевлаштування молодих спеціалістів; банком потенційних роботодавців, які  співпрацюють з технікумом. Кожен студент отримав інформаційний пакет   документів щодо здійснення перших кроків самостійного пошуку роботи та перелік інноваційних джерел форм зайнятості.

Другий етап  проекту передбачав проведення  практичних занять  безпосередньо на виробничих підприємствах.

Практичне заняття з комп`ютерної бухгалтерії провела викладач Шлапак Н.В.  на базі ТзОВ “Чумак” у с.Нижанковичі . Студенти ознайомилися із особливостями спеціального програмного забезпечення “1С:Підприємство” та “1С:Торгівля”. Викладач Андраш С.В.  акцентувала увагу  студентів на особливостях технології виготовлення меблевих виробів  елітного взірця та  продажу продовольчих товарів. Дане підприємство має добре налагодженні тривалі зв`язки з питань практичної підготовки та працевлаштування студентів. 


Компанія “Kuydych Heating  Technologies” (с.Чуква) є однією з передових фірм із виготовлення обладнання в галузі опалювальної техніки та санітарних систем, активно використовує сучасні інформаційні технології на прогресивні виробничі рішення. Студенти технікуму вперше побували на даному підприємстві, де були вражені обсягами виробничих площ, сучасним устаткуванням та асортиментом готової продукції. 


Керівник компанії  Куйдич Андрій  детально ознайомив студентів з поетапним процесом виготовлення обладнання для розподілу теплової енергії, ємнісних водонагрівачів та широкої гами баків-акумоляторів. Підприємець наголосив, що лише чітка система управління та максимальна віддача кваліфікованого персоналу дозволила  фірмі зайняти стабільну позицію  на українському ринку. 


Викладач Буца О.В. зосередила увагу студентів на основних центрах затрат матеріальних, трудових та фінансових ресурсів підприємства; наголосила, що від рівня операційних витрат істотно залежить ефективність функціонування підприємства та його конкурентоспроможність. Чітко налагоджена на підприємстві система управління витратами, калькулювання продукції, обліку затрат забезпечує оптимальний рівень собівартості, що в подальшому відображається на фінансових результатах діяльності підприємства. В головному офісі  студентів ознайомили з основними фінансовими документами та калькуляціями.


Третій етап – співпраця з Самбірським міськрайонним центром зайнятості (СМРЦЗ).

За сприяння СМРЦЗ випускники технікуму стали учасниками Дня відкритих дверей на ТдВ “Самбірська швейна фабрика” та ПАТ “Концерн хлібопром” ВП “Самбірський хлібокомбінат”.

ТдВ “Самбірська швейна фабрика” спеціалізується на виготовленні спецодягу на замовлення іноземних фірм (Чехія, Швеція). Студенти мали можливість побачити поетапний процес виготовлення виробів, чітко налагодженні потокові лінії, логічне поєднання всіх операцій технологічного процесу від початкових стадій до контролю та  пакування готової продукції.


Дана підприємство є постійно-діючою базою виробничої практики студентів технікуму.

ПАТ “Концерн хлібопром” – провідна компанія з виробництва хліба, яка об’єднує десятки передових підприємств України, входить до групи лідерів серед національних виробників хлібобулочної продукції. 


Викладачі комерційних дисциплін Андраш С.В. та Фещак О.М. зосередили увагу студентів на процесах випічки хлібобулочних виробів, зберігання, транспортування, розробки оптимальних маршрутів доставки продукції до споживача. Узгодили тематику курсових робіт з фахових дисциплін на базі даного підприємства.

Менеджер з персоналу ВП “Самбірський хлібокомбінат” інформувала студентів про наявність вакантних місць, ознайомила із графіком роботи, порядком працевлаштування, умовами роботи, системою оплати праці та стимулювання персоналу. Було розроблено план заходів щодо майбутньої співпраці СТЕТІ та даного підприємства.

Проект “Careers Guidance Week” дозволив кожному учаснику отримати можливість підбору інформації для виконання курсової роботи з фахових дисциплін; визначитись із майбутньою базою виробничої практики; поглибити практичні навички; розширити коло потенційних роботодавців.


Затварська  М.С. - фахівець  сприяння працевлаштуванню 

випускників технікуму  

Буца Ю. М. - завідувач навчально-виробничої  практики  


Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1289564