Понеділок, 14 листопада 2016, 16:00

У рамках проекту «Молодь та ГО: назустріч сталому розвитку» та за сприяння Самбірської міської ради у приміщенні Центру позашкільної освіти відбулася зустріч учнівської та студентської молоді з координаторами проекту – представниками ГО УМКА (Українська Молодіжна Кліматична Асоціація). 

Метою міжнародного проекту «Молодь та ГО: назустріч сталому розвитку» є розвиток та підтримка молодіжних ініціатив направлених на покращення життя суспільства; підвищення рівня обізнаності місцевої молоді щодо енергоефективних технологій та альтернативних джерел енергії; підвищення рівня енергосвідомості громадян Львівщини та створення навичок енергозбереження з дитинства.

Розпочала зустріч депутат Самбірської міської ради, голова бюджетної комісії, начальник відділу у справах дітей Дутко Світлана Степанівна. Вона привітала всіх учасників, побажала здоров’я, натхнення, перемоги у конкурсі, а також любити своє місто, бо саме їм жити в ньому після нас.

Учні усіх загальноосвітніх шкіл міста представляли своє бачення альтернативних джерел енергії у вигляді малюнків, плакатів, віршів, виробів. Учасники зустрічі почули від дітей багато корисних порад, застосування яких у житті і побуті дасть можливість заощаджувати електроенергію, берегти тепло у школі та рідному домі. 

Вдало доповнили захід своїми виступами студенти Самбірського технікуму економіки та інформатики. Вони у вигляді презентацій розкривали позитивні та негативні сторони того чи іншого виду альтернативної енергії та обґрунтовували доцільність її запровадження в Україні чи в нашому регіоні.


Так, студентка 3-го курсу відділення «Економіка та підприємництво», учасниця семінару-тренінгу від ГО УМКА в селі Татарів Івасик Марта  підготувала цікаву роботу про різні види альтернативної енергії. Студентка цього ж відділення Касій Софія розповіла про вітрову енергію, про вітрову електростанцію «Старий Самбір-1» першої і другої черги, розкрила принцип дії  вітряка «ротор Оніпка», показала невеликі моделі вітряків, які можна було б ставити на приватних будинках. Рахальська Ірина провела розрахунок окупності встановлення сонячних батарей на житловому будинку площею 100м2. Технічну допомогу дівчатам надавав студент 3-го курсу відділення «Розробка програмного забезпечення» Паук Віталій.

На закінчення виступив студент групи 44-П Дутко Юрій, який розповів про біопаливо, його переваги та недоліки і доповнив свою розповідь відеороликами про використання біопалива у Швеції та про першу котельню в Україні, яка працює на соломі і опалює лікарняне містечко у м. Камянець-Подільський.

Подякою нашим студентам були оплески від учасників, екологічно чисті блокноти та олівці від організаторів зустрічі та грамоти від міського голови Юрія Гамара. 

З вітальними словами звернувся до усіх учасників Юрій Гамар, який наголосив, що він радий за підростаюче покоління, яке своїми гарячими серцями може зігрівати наше місто. Він же вручив грамоти учасникам та подарунки переможцям. Не забув міський голова і викладачів Самбірського технікуму економіки та інформатики, які долучилися до підготовки проекту. Грамотами нагороджені Гостинська О.І., Дутко Л.П., Касій Л.В. та Ладичук М.П. 


До виступів приєдналися також координатори проекту від ГО УМКА Ірина Бурбило та Людмила Сулік. Їх вразило, наскільки активно учні приймали участь у обговоренні проблем енергозбереження. 

Незабутнім було закінчення цього заходу – екскурсії до вітряків у м. Старий Самбір та до сонячних батарей у с.Ралівка.

Вважаю доцільним подякувати організаторам проекту – управлінню економіки Самбірської міської ради і конкретно – Фур О.І., Компанієць Л.А., Гриньків С.І., Малецькій О.М. та Петрик Н.В. за цікаву зустріч, яка дозволила «себе показати, інших побачити» і зробити свій внесок для процвітання нашого міста.

Дудко Людмила Петрівна

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1285840