Понеділок, 16 січня 2017, 11:53

Різдвяний музичний дарунок для переможців інтелектуальної гри «Розумники»

           У грі розвиваються творчі здібності особистості. Без гри нема і не може бути повноцінного розумового розвитку. Гра – це іскра, яка запалює вогонь допитливості.  

В.О.Сухомлинський

     Про те, що «статистика знає все», говорили ще Ільфа і Петров у своєму романі «Дванадцять стільців». Статистика охоплює різні сфери суспільного життя. Статистичні дані використовують різні групи користувачів, від законодавчої та виконавчої влади до пересічного громадянина. Вони можуть визначитись щодо тенденцій розвитку економіки країни, окремих її регіонів та секторів економіки. А на скільки добре ми володіємо методологією статистичної оцінки та аналізу соціально-економічних процесів? Відповідь на це запитання ми отримали провівши інтелектуальну гру з статистичних дисциплін «Розумники» серед студентів III курсу спеціалізаціїі «Прикладна статистика» Самбірського технікуму економіки та інформатики. 

      Захід проводився з метою підвищення якості підготовки студентів з фахових дисциплін, їх мотивації в оволодінні основами майбутньої спеціальності і супроводжувався мультимедійною презентацією.

       До складу журі увійшли заступник директора з навчальної роботи Сарахман М.І., представник ТЗоВ «Чумак» Гарась І.Б., завідувач відділення «Економіка і підприємництво» Дербіна Л.В., економіст Управління статистики у Дрогобицькому районі Шийка Г.М., голова циклової комісії обліково-статистичних дисциплін С'єдіна Г.П., викладач Макар Г.І. 

      Економіст Управління статистики у Дрогобицькому районі, випускниця технікуму 2004 року Шийка Г.М. розповіла про свою 12-ти річну професійну діяльність в органах державної статистики, зокрема у відділі статистики будівництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності в Головному управлінні статистики у Львівській області, у відділі статистики у м.Трускавець, в Управлінні статистики у Дрогобицькому районі. Галина Мар'янівна зазначила: «Мені дуже подобається моя робота. Статистика – дуже цікава, це свого роду величезна скарбниця знань про економічний розвиток суспільства. Ми самі є частиною статистики, коли народжуємось, навчаємось, працюємо, виготовляємо чи купуємо товари, надаємо чи користуємось послугами».    

     Дві команди «Зайняті» (капітан Козар Галина) і «Безробітні» (капітан Котова Олена) змагались у семи конкурсах: «Візитка», «Статистична розминка», «Статистичні пазли», «Аукціон статистичних знань», «Зрозумій мене», «Відповідність», «Економічна доповідь». 

     У конкурсі «Економічна доповідь», який полягав у статистичному дослідженні ринку праці в Україні презентували доповіді на тему: «Статистична оцінка зайнятості населення в Україні» Козар Галина і «Статистична оцінка безробіття в Україні» Хроміч Вероніка, в яких акцентували увагу на рівні зайнятості і безробіття населення України.

     Студенти проявили не лише свої інтелектуальні, а й творчі здібності: декламували вірші про статистику, заспівали пісню «Статистику ми любимо усі», інсценували статистичну казку.

     За підсумками інтелектуальної гри «Розумники» перемогу здобула команда «Безробітні», учасники якої показали не лише володіння статистичними методами, але й уміння їх застосовувати у дослідженні ринку праці.

     Кращі знавці статистики Бойко Софія, Козар Галина, Котова Олена прийняли участь у конкурсі «Розумниці», який проводився у два тури  і в кожному пропонувалось відповісти на 20 запитань поданих окремим слайдом за 2 хв. За підсумками конкурсу почесне звання «Розумниці» було присвоєно студентці III курсу групи 31c  Котовій Олені.

     Щиро вітаємо з перемогою і бажаємо, щоб ця перемога була не останньою, а тільки початком, тим самим поштовхом для підкорення нових вершин!


     Учасники інтелектуальної гри були відзначені грамотами і солодкими подарунками. Представник ТзОВ «Чумак» Гарась І.Б. найактивнішим учасникам Бойко С., Голоду В., Козар Г., Котовій О., Цюрі А. вручив  книги як символ знань одного із засновників компанії Potentialife, а команду переможця нагородив поїздкою до Львова та відвідуванням у Палаці мистецтв фотовиставки «За перевалом перевал» відомого львівського репортера та фотохудожника Володимира Песляка, присвячену його сімдесятиріччю, в обласній філармонії концертному залі ім.С.Людкевича імпрези «Різдвяний музичний дарунок» від камерного оркестру «Академія».

     На концерті виконувались твори об’єднані різдвяною тематикою «Різдвяна симфонія», Симфонія-увертюра та арія «Gelido in ogni vena» із опери «Фарнак» італійського композитора А.Вівальді, витончене «Віденське капричіо» австрійського композитора Ф.Крейслера, Фантастичне скерцо «Танець гномів» італійського маестро А.Бацціні, Інтродукція та алегро для струнного квартету і оркестру англійського композитора Е.Ельгара, самобутня обробка пісень в колядках композиторів В.Барвінського, М.Скорика та В.Камінського і транскрипція всесвітньовідомого твору Миколи Леонтовича «Щедрик» українського композитора Ю.Ланюка.

     Щиро вдячні керівництву ТзОВ «Чумак» за приємний Різдвяний музичний дарунок, який складався з різних жанрів і стилів.

                                                                    Тетяна Соломчак, ст.викладач, керівник гуртка

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 383
Зміст : 661
Переглянути хіти змісту : 1248109