П'ятниця, 20 жовтня 2017, 12:53

Довготривалі партнерські зв’язки поєднують Самбірський технікум економіки та інформатики з ПрАТ “Cамбірський приладобудівний завод “Омега”. Дане підприємство є постійною базою для проходження виробничої практики студентами випускних груп усіх чотирьох спеціальностей технікуму. Студенти відділення “Економіка і підприємництво” виконують курсові роботи з фахових дисциплін за матеріалами діяльності заводу. Для цього фахівці підприємства надають консультації та всю необхідну для опрацювання теми роботи економічну документацію.
Викладачі технікуму практикують проведення занять безпосередньо на виробничому підприємстві. Так, нещодавно, викладач-методист технікуму Буца О.В. провела практичне заняття з курсу “Управління витратами” у групі 32е спеціальності “Економіка підприємтсва” на ПрАТ “Омега”.

Перша частина заняття передбачала ознайомлення студентів з організаційною структурою підприємства, типами центрів відповідальності, з формуванням витрат ресурсів за місцями виникнення та центрами затрат: на робочому місці, в бригаді, дільниці, у цеху. Керівники основних виробничих підрозділів: механічного та складального цеху ознайомили студентів із функціями управління витратами, що використовуються в даних підрозділах. Ці менеджери самостійно приймають рішення і несуть повну відповідальність за результати їх виконання в межах своїх повноважень.
Головний економіст підприємства Рогач Є.М. акцентувала увагу студентів на методах встановлення норм виробітку та розцінок робітникам основного виробництва (складального та механічного цехів).Для проведення другої частини заняття студентам було запропоновано самостійно охарактеризувати центри відповідальності підприємства, починаючи з первинної ланки, тобто робочого місця робітника і закінчуючи начальником цеху.
Студенти аналізували дані підрозділи за типами центрів, за сферою відповідальності, за звітними показниками, успішно виділяли різні рівні управління в аспекті формування витрат за рівнем собівартості приладів та об’єктом витрат. Головний економіст підприємства позитивно оцінила роботу студентів на практичному занятті.


Після закінчення практичного заняття фахівець сприяння працевлаштуванню випускників технікуму Затварська Марія звернулась до начальника відділу кадрів Паславської Л.І. з питанням майбутнього працевлаштування студентів. Всі присутні отримали вичерпну інформацію про можливості та порядок працевлаштування на ПрАТ “Омега”. Було вказано перелік основних професійних вимог, що ставляться до молодого фахівця. На даний час підприємство потребує висококваліфікованих робітників, зокрема токарів та фахівця на посаду інженера технічного контролю.
Незважаючи на напружений графік роботи підприємства, завантаженість цехів основного виробництва, керівництво підприємства завжди з розумінням ставиться до наших звернень.
Висловлюємо щиру вдячність генеральному директору ПрАТ “Cамбірський приладобудівний завод “Омега” п.Мошумаському П.М. за сприяння та всебічну підтримку у практичній підготовці майбутніх фахівців.

Зав.навчально-виробничої практики Самбірського технікуму економіки та інформатики
Буца Юрій.

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1289437