Вівторок, 24 жовтня 2017, 13:02

19-20 жовтня пройшли Дні козацтва в технікумі «Козацтво –право на безсмертя».

Надзвичайно інформаційно-пізнавальною була зустріч з Дмитром Каднічанським, членом військово-історичної групи «Курінь Печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку». Організація досліджує, відновлює та реконструює озброєння, спорядження, побут, традиції та відтворює події реєстрових козаків у XVII ст…


Студенти мали змогу почути цікаву розповідь про походи куреня сушею та на байдаках, про готування страв, про зброю та головне бачити, поміряти одяг реєстрового козака. А носили вони вузькі штани, козацьку довгу сорочку, котра була без вишивки, свитку, яку виготовляли з сукна без підкладки, жупан, а також опанчу: плащ, який добре захищав козака від холоду й опадів. 
Пан Дмитро розповідав і про свої пригоди, ділився враженнями від походів , а його син Олег, як джур куреня, допомагав батькові у презентації одягу.


Тематична програма «Козацтво-право на безсмертя» зібрало повну залу, адже заплановано було провести не тільки Академію до Днів козацтва, але й побачити студентсько- розважальну частину «Студент технікуму-сильний духом та тілом». Танець, вірші, гра на бандурі, фортепіано, голосистий спів вокалістів, музично-спортивний номер у виконанні хлопців технікуму тримали зал у напрузі до самого кінця заходу. Кульмінацією став виступ учнів зі Школи Бойового Гопака «Шаблезуб» . В своїй техніці бою хлопці намагались продемонструвати сольну програму та основну ідею гопака- пристрасне бажання до вдосконалення, процес забезпечення захисту тим, хто його потребує. В свою чергу глядачі щиро аплодували гостям зі сподіваннями на нові виступи.


Складаю велику подяку студентам, що готували захід, моїм колегам, котрі радо допомагали мені у підготовці, а також гостям заходу- Наталії Андріїшин за авторський вірш «Весна без сина», дівчаткам з недільної школи святого рівноапостольного великого князя Володимира м. Новий Калинів- Христині Пишняк та Ірині Заріцькій, танцювальному колективу «Світанок» та її керівнику Галині Вороняк, Школі Бойового Гопака « Шаблезуб» та його керівнику Тарасу Войтіву.


Наша пам’ять про славне минуле українського війська Запорозького повинна завжди підкріплюватися добрими та корисними справами. Хочеться закинути багато світлин з заходів, адже за кожною стоїть емоція, посмішка, надія, переживання та своя історія…


Голова комісії соціально-гуманітарних дисциплін та фізичного виховання Наталія Герговська.

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1284667