Понеділок, 18 грудня 2017, 11:58

12 грудня була організована екскурсія в м. Львів, з метою відвідати Музей визвольної боротьби України, котрий відкрився у 2012 році по вул. Лисенка, 23-А. Учасниками екскурсії стали студенти перших курсів та члени історичного гуртка «Історикознавець» зі своїм керівником Ханасом І.С. Експозиція Музею у хронологічній послідовності розкриває основні етапи боротьби за Самостійну Соборну Українську Державу, і охоплює період від кінцяÂ ХІХ – до початку 90-х рр. ХХ ст..

Студенти побачили експозиції, що пов`язані з діяльністю організацій «Сокіл» та «Січ», основна мета яких була у вихованні фізично здорової та національно свідомої української молоді Галичини та Буковини; побачили музейні пам'ятки, що пов'язані з подіями в Україні 1917 – 1921 років – створення УНР та ЗУНР(зразки тогочасної зброї, оригінальний кітель вояка Української Галицької Армії, документи Центральної Ради та грошові знаки УНР; змогли оцінити експозиції присвячені діяльності Української Повстанської Армії; побачили низку матеріалів, що висвітлюють діяльність шестидесятників та Української Гельсінської Групи. Надзвичайно вразила виставка, котра була присвячена героям Небесної сотні. Особисті речі, фотографії, спогади родичів Героїв нагадали студентам про трагічні дні 2014 року. 


Екскурсія тривала біля трьох годин, але зовсім не втомила молодь. Було цікаво, повчально і надихало на роздуми, бо пам'ятки експозиції допомагають краще зрозуміти складні і трагічні сторінки нашої історії, ту жертовність кращих синів та дочок нашої нації, які, незважаючи на всі перешкоди, боролись, гинули, але не встали на коліна перед ворогом і здобули Українську Державу.


Комісія соціально-гуманітарних дисциплін
та фізичного виховання

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1284995