Понеділок, 08 жовтня 2018, 16:30

18 вересня 2018 року студенти груп 31с, 32е, 34п і 35п під керівництвом кураторів 32е – Надії Віталіївни Шлапак та 31с – Людмили Петрівни Дутко відвідали Закарпаття.
Побували в декількох дуже цікавих місцях, а саме:


• Закарпатський музей народної архітектури та побуту (музей під відкритим небом) в Ужгороді – це стародавнє українське село. Тут студенти мали змогу дізнатися про особливості старовинного життя, про те, як жили наші предки в давнину. Побачили старовинні хати (дерев’яні і глиняні) й подвір’я, церкву (побудовану без цвяхів), школу (тоді вчилися 2-3 роки), та багато інших цікавих речей.
Гуляючи по місту, студенти 32е групи зустрілися зі своєю колишньою одногрупницею Танею Сушко, яка зараз вчиться в Ужгороді на медичному факультеті.


• За́мок Пала́нок (Мука́чівський за́мок) – унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, з поєднанням різних стилів. Даний замок існує приблизно з ХІ ст. Побудований із каміння й цегли. Прийшли студенти в замок цей, і почули таку легенду про це місце:
«Легенда розповідає про появу колодязя. Коли в ньому виникла потреба, то князь наказав копати колодязь. Хоч як довго рили колодязь, все ніяк не могли дістатися до води. Щодня чуючи одну й ту ж фразу: «Пресвітлий княже, води немає». Корятович усе більше не вірив, що можна буде викопати колодязь. Аж якось одного дня до князя прийшов чорт і запропонував угоду: мішок золота в обмін за заповнення колодязя водою. Але виявилося, що грошей у казні немає, тож князь не може заплатити нечистому. Князь пропонував душу, але той відмовився, вимагаючи грошей. Один з вірних лицарів Корятовича, підслухавши розмову князя з чортом, запропонував йому обдурити того: «Федоре, мішок золота необов'язково має бути великий: маленький — теж мішок». Вкинувши у мішок дві останні золоті монети, його віддали чорту, а той, страшенно обурившись, заявив: «Все одно води не питимете», і з цими словами стрибнув у колодязь. З того часу з глибин колодязя кожного вечора чути, як на дні виє чорт від того, що його обдурили… Отака легенда…»
Почувши цю легенду, студенти подивилися в той колодязь, який освічується аж до самого дна, і пішли далі гуляти по замку. Нагулявшись по красивому древньому замку, налюбувавшись неймовірними краєвидами (видно не тільки ціле Мукачево, а набагато більше – всі гори в далині) студенти СТЕтІ робили селфі, вели трансляції в інстаграмі, насолоджувались цією неймовірною шикарною спокійною для душі атмосферою і не хотіли звідти йти. Але треба було.


• Свято-Іллінська церква Чинадієво – це місце, де зберігається диво, безцінний пам'ятник середньовічної архітектури, одна з найяскравіших і найцікавіших пам'яток Мукачева, щоб побачити чудотворний хрест в Чинадієві приїжджають люди з усіх кінців країни, у тому числі й студенти нашого технікуму. Сюди наші студенти приїхали, щоб помолитися, поставити свічки за здоров’я, побачити чудо-хрест. Довідалися про історію цього дерев’яного хреста:
«Майже 15 років тому лісоруби зрубали 100- річний бук. Але зробити це їм вдалося тільки з третього разу - дерево не піддавалося. Коли ж зрубане дерево розрубали на колоди і стали їх розколювати на поліна, то виявили справжнє диво. Чудотворний стовбур 100- річного бука одна з частин стовбура близько 80 см в довжину, яку ніяк не вдавалося розрубати на поліна, розкрилася як книга, на обох сторінках якої був зображений великий темно-коричневий хрест ідеальних пропорцій. Як зображення хреста могло опинитися всередині дерева, залишається загадкою.»
Духовно наситившись, вийшли з церкви і поїхали додому…В дорозі їли накладанки; дівчата співали, хлопці їм помагали. Атмосфера була чудова, настрій піднесений. Погода посприяла. Усе супер! Такі поїздки згуртовують студентів. Ходиш по технікуму і постійно бачиш тих самих людей, але не зі всіма спілкуєшся і не всіх знаєш… В автобусі сидять деякі з тих людей біля тебе, ти з ними знайомишся, спілкуєшся, обмінюєшся канапками і ви стаєте ближчими – краще знайомими. І їхати в автобусі тепер веселіше. Не важливо куди їхати, не важливо чим – важливо з ким! Тому побільше б нам таких поїздок, нових вражень і відчуттів. До нових зустрічей, Закарпаття! Інші області, зустрічайте нас!!!


Маланкевич Віталій, студент гр..32е

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1285874