П'ятниця, 07 грудня 2012, 10:01

Статистика, можливо, знає все,

але її знають не всі

5 грудня в Україні відзначили професійне свято

– День працівників статистики.

 

 

 

Клацніть по картинці, щоб відтворити відео

 

Важко уявити життя нашої держави без органів статистики, які роблять вагомий вклад у соціально-економічний розвиток країни. Якісно підготовлена статистична інформація має вирішальне значення в реальній оцінці справ та прийнятті управлінських рішень.

Самбірський технікум економіки та інформатики – один із небагатьох на Україні вищих навчальних закладів, який понад 65-років здійснює підготовку фахівців у галузі статистики. У 1945 році у технікумі готували фахівців зі спеціальності «Статистика», пізніше «Економічна статистика», «Економічна статистика» (зі спеціалізацією «медична статистика»). Сьогодні у технікумі готують фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» галузі знань «Економіка і підприємництво» за спеціальністю «Прикладна статистика».

Молодший спеціаліст підготовлений до виконання професійних функцій за одним або кількома з видів економічної діяльності за «Державним класифікатором видів економічної діяльності», а саме: Державне управління (управління на рівні сіл та селищ, діяльність у сфері статистики та соціології), організації у сфері економіки (робота обліково-статистичних служб підприємств, організацій та установ різних форм власності та господарювання, тощо). Молодший спеціаліст з «Прикладної статистики» здатний виконувати професійні роботи і обіймати первинні посади: техніка з планування, техніка з праці, бухгалтера, касира, асистента економіста-статистика тощо.

Сьогодні в технікумі на відділенні «Прикладна статистика» (на денній і заочній формах) навчається біля 200 осіб, які мають змогу (після завершення навчання в технікумі) продовжувати навчання на 3-му курсі (денної і заочної форми навчання) економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка за аналогічною спеціальністю. Сучасні будні викладачів та студентів спеціальності, це не лише аудиторні заняття. Так, з нагоди Дня працівників статистики, студентами під керівництвом викладачів циклової (предметної) комісії обліково-статистичних дисциплін (голова комісії, викладач вищої категорії С’єдіна Г.П.) було організовано виставку кращих студентських робіт, які характеризують актуальну соціально-економічну, демографічну ситуацію в Україні, на Львівщині, у м.Самборі та Самбірському районі.

З нагоди професійного свята відбулася традиційна і цікава зустріч викладачів та студентів відділення з випускниками спеціальності минулих років, на яку були запрошені зокрема: провідний економіст Ощадбанку (м.Самбір) – Поливка Василина Ігорівна, економіст управління Пенсійного фонду України в м.Самбір та Самбірському районі – Поливка Оксана Ігорівна, молодий науковець, аспірант Інституту регіональних досліджень НАН України – Бачинська Марія Володимирівна. Гості поділилися своїми спогадами про роки навчання, теперішні професійні будні, відповіли на запитання студентів, подякували своїм викладачам за отримані знання та навики, путівку у доросле самостійне життя.

З нагоди свята учасників зустрічі у мультимедійному режимі привітали: колишній директор технікуму викладач-статистики, Кузьменко Віктор Якович, заступник директора технікуму з навчальної роботи Сарахман Марія Іванівна, начальник управління статистики у Самбірському районі – Ільчишин Іван Степанович, кандидат економічних наук, доцент кафедри статистики економічного факультету Львівського національного університету імені Івана франка Гринкевич Ольга Степанівна, завідуючий відділенням «Прикладна статистика» - викладач-методист Бич Юрій Романович; голова циклової (предметної) комісії обліково-статистичних дисциплін викладач вищої категорії С’єдіна Галина Петрівна та інші.

На завершення професійного свята до «статистиків» завітав Святий Миколай, який цього святкового дня побажав присутнім щастя, здоров’я, сімейного благополуччя, добра, достатку успіхів у навчанні на професійній ниві. Завершальним акордом свята статистиків стала спільна перша коляда «Нова радість стала». У підготовці та проведенні заходу прийняли активну участь викладачі: Загвойська М.С., Соломчак Т.Я., Коркуна Т.Й., Пеленська Н.В., Низола А.Г., Макар Г.І., лаборант Низола Л.В., інженер-програміст Бардин В.Б., студенти 2-3-х курсів відділення «Прикладна статистика».

 

Завідуючий відділенням, викладач-методист Відмінник освіти України

Ю.Р.Бич

 

 

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1286535