Понеділок, 03 листопада 2014, 12:11

 

 

 

20-24 жовтня в технікумі проходив Тиждень історії рідного краю ініційований викладачами циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін.

 

День перший

До нас завітали митці

В день відкриття Тижня в гості до студентів завітали митці Самбірщини. Омелян Леськів - член всеукраїнського об`єднання «Письменники Бойківщини», Ігор Теличко - член національної спілки журналістів України та майстер фотографії, Михайло Яремків - самбірський художник, член Національної Спілки художників України та поет Маркіян Ковальчук. Саме вони розказали про свої творчі роботи, задуми, мрії, побажання, читали власні вірші. Студенти з цікавістю слухали митців, адже розуміли, що талановитих людей та про їх внесок в культуру міста треба знати кожному свідомому самбірчанину.

 

День другий

А як же без екскурсії по Самбору !?

Екскурсії мають велике навчально-виховне значення. Без проведення пізнавальних екскурсій  вивчення  навчального  матеріалу  набуває  схоластичного  характеру. Щоб пізнати місто, в  якому  навчаєшся та проживаєш, треба  пройтись вулицями з фаховим екскурсоводом. Саме викладач всесвітньої історії Поліщук Петро Анатолійович провів цікаву та захоплюючу оглядову екскурсію міста для викладачів та студентів перших, других курсів.

Екскурсійна група оглянула пам`ятні місця Самбора, почула цікаву інформацію про історію вулиці пл..Ринок, про монастирський костел св..Станіслава та костел Усікновення Голови св. Івана Хрестителя, про Церкву Пресвятої Богородиці та  Чудотворну ікону Самбірської Богородиці, про мощі святого Валентина. А кульмінацією було сходження на ратушу міста та емоційне захоплення рідними краєвидами.

 

День третій

Як  не відвідати  село  гетьманів???

Так, це Кульчиці - батьківщина багатьох українських шляхетських родів, а ще - гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного та першого кавового європейського магната й перекладача Юрія-Франца Кульчицького, а ще  гетьмана Марко Жмайла. Екскурсію для студентів та викладачів провів виходець цього села,  викладач історії Кульчицький-Поливко Володимир Богданович. Він розповів про Кульчиці та історію села так, ніби переповідав захоплюючий пригодницький роман. А ще  студенти побували в музеї Петра Сагайдачного, гетьмана Війська Запорозького та Юрія Кульчицького, першовідкривача кави. Там  побачили зібрані вишивки та старовинний одяг, колекцію музичних інструментів кульчицьких музик минулого століття, меблі, посуд, іграшки.  Директор музею піднесено показував  дерев’яні фігури святих та ікони, яким вже по п’ять століть.

 

День четвертий

Моя маленька Батьківщина

Кожна людина має своє місце народження – батьківщину. Про це вона знає і пам’ятає все життя. Де б ми не були, де б ми не жили – спогади про рідний край, милий розуму і серцю, завжди буде з нами. Саме під таким гаслом пройшов конкурс-огляд презентаційних робіт  першокурсників. Не зважаючи на малий досвід навчання в технікумі, лише два місяці, студенти достойно представили свій край. Відзначились студенти – дослідники – Шахмін В. (13к), Винар Х. (12е), Коваль О. (12е), Котова О. (11с), Рахальська І. (12е), Левченко М. (14п), Кость В. (14п), Вус Д. (14п), Сидір І.(13к).

На завершальному етапі тижня студенти були нагороджені грамотами, буклетами та було визначено «Юного історика рідного краю» серед першокурсників технікуму – Яворська Галина 13е, за історичну розвітку села Лютовисько.

 

День п`ятий

Створення буклету та альбому

На згадку про проведені заходи циклова комісія соціально-гуманітарних дисциплін випустила буклет «Пам`ятні місця Самбора». Та за матеріалами студентських робіт випустить альбом «Мій край очима студентів».

Підсумок підвела
Голова циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін
Герговська Н.Я.

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1286544