Вівторок, 02 грудня 2014, 10:26

 

 

З 19 по 22 листопада в технікумі проходили ДНІ КОМІСІЇ СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН

В план заходів заплановано було провести міжвузівську конференцію, засідання історичного гуртка та технікумівську  Акцію «Квітка пам`яті», присвячену жертвам голодомору 1932-1933 років. Члени циклової комісії відповідально та творчо віднеслись про проведення заходів.

 

 

 

МІЖВУЗІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

19 листопада

«Роль соціогуманітарних дисциплін у формуванні ключових компетентностей студентської молоді»

Голова комісії Герговська Наталія Ярославівна розпочала конференцію з важливості викладання соціально-гуманітарних дисциплін, адже вони несуть на собі відповідальність за побудову майбутніх парадигм життя, за збереження світу людини й виживання,  пристосування людини в цьому світі.

Викладач поділилась досвідом  використання компетентнісного підходу як такого, що акцентує увагу на результатах освіти, а цей результат розглядається не як сума засвоєної інформації, а як здатність людини діяти в різноманітних проблемних ситуаціях. Учасники конференції переглянули фільм про роботу комісії та заходи, проведені комісією в технікумі.

Про наукові, світоглядні та громадянські компетенції навчальних дисциплін  розказали викладач правознавства-Деркач Оксана Олексіївна, викладач основ філософських знань- Курлятович Ірина Миронівна та викладач історії- Кульчицький Володимир Богданович. Колеги поділились досвідом, методикою викладання засвоєння студентами системи базових загальнолюдських (духовно-моральних, історичних та культурно-гуманітарних) пріоритетів і цінностей, зокрема любов як принцип буття, сенс здорового способу життя людини, її місце та ціль у житті, саморозвиток та самовдосконалення, почуття обов'язку, свобода творчості та формування національної гідності.

На запрошення відгукнулись колеги Самбірського педагогічного та Вишнянського коледжу. Голова циклової комісії суспільних дисциплін педагогічного коледжу Славич Леся Володимирівна разом з Кріль Олександрою  Ярославівною, викладачем комісії, поділились досвідом  організації контролю знань  у студентів. А голова циклової комісії Вишнянського коледжу  Спринь Оксана Володимирівна порівняла вітчизняний та закордонний  досвід викладання соціогуманітарних дисциплін.

Надзвичайно цікавими були виступи студентів. Теми, які вони обрали для мультимедійних презентацій, якнайкраще висвітлили ті компетенції, з якими  прийдеться жити їм, і які формують світогляд та життєву позицію. Свої мультимедійні презентації представили студенти: Добош Юлія «Моральний кодекс журналіста».Терлецька Христина зачитала есе на тему: «Який громадянин потрібен державі» (студенти педколеджу). Генкузен Юрій «Роль соціокультурних дисциплін у формуванні цінностей майбутньої української еліти»(студент Вишнянського коледжу). Тхорик Володимир « Національний характер» (студент технікуму).

На згадку про плідну роботу залишилось спільне фото.

Відкрите засідання історичного гуртка «Історикознавець»

20 листопада було проведено відкрите засідання гуртка «Там на горі, на Маківці», присвячене 100 річчю з дня формування Легіону УСС. Заняття  проводив керівник гуртка, викладач історії Ханас Іван Степанович разом з активними гуртківцями- Голуб О., Веселою І., Гомза В., Кузьо О., Бойко С, Рурич А..

В ході заняття був переглянутий та прокоментований документальний фільм «Бій за гору Маківку», про мужність та героїзм Січових Стрільців в квітні-травні 1915 року. Як було приємно чути пісні героїв у виконанні студенток Сеньків Олени та Коцуровської Богданни.

Щоб презентувати такий цікавий гурток, студенти провели пошукову роботу- відшукали Січових Стрільців з сіл Ваньовичі, Буково, Гордині. Це вже далеко літні люди, але охоче розповіли про епізоди минулого. Вшануємо-Герчанівсько Д., Оліярника І., Цимбала Й., Цимбала М.- Січових Стрільців минулого.

Іван Степанович порівняв події 100-річної давнини із кровавими подіями на Сході України. А на завершення гуртка, гості разом із гуртківцями заспівали «Червону калину» - візитну картку січових стрільців.

Акція «Квітка пам`яті», присвячена вшануванню жертв голодомору 1932-1933 років

В п `ятницю в 8.30 в фойє технікуму зібрались студенти закладу, щоб вшанувати пам`ять жертв голодомору. Цікаву презентацію підготувала, студента 12Е-Касій Софія щодо подій минулого. До її виступу приєднались студенти зі спогадами очевидців трагедії та зворушливими віршами-Весела І.,Петрунів, Микита, Халявко О., Рурич А., Ладичук О., Івасик… Квітки-пам`яті були причеплені на мапу України.

Велику вдячність складаю членам циклової комісії та студентам технікуму в проведенні Днів комісії.

Підсумок підвела- Герговська Н.Я.

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1286516