Середа, 27 грудня 2017, 16:24

У Самбірському технікумі економіки та інформатики 2017 року
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р, з 04 грудня 2017р. по 11 грудня 2017 року в технікумі проводився Всеукраїнський тиждень права.

Комісією соціально-гуманітарних дисциплін та фізичного виховання було розроблено заходи з проведення Всеукраїнського тижня права, спрямованих на набуття студентською молоддю правових знань, формування поваги до закону та чіткої громадянської позиції.
4 грудня 2017 року в актовій залі технікуму на виховній годині було оголошено відкриття Всеукраїнського тижня права викладачем правознавства Деркач О.О.
Враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини в нашій державі щороку проводиться Всеукраїнський тиждень права, присвячений прийняттю 10 грудня 1948 р. ООН Загальної декларації прав людини. З правовими питаннями ми зустрічаємось досить часто. Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. 


Участь в заході взяли студенти технікуму І-ІІ курси під керівництвом заступника директора з виховної роботи Кульчицького В.Б., головою циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін та фізичного виховання Герговської Н.Я. та викладачем правознавства Деркач О.О. іÂ 

юристом Самбірського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Куциндою М. на тему: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх».
У своєму виступі юрист Самбірського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Куцинда М. розставив вдалий акцент на найбільш поширених злочинах, які скоюють неповнолітні і розроблена презентація аналізу статистичних даних по вчиненню злочинів неповнолітніми особами по Україні, Львівській області та в місті Самборі.
Відповідно до запланованих заходів 5 грудня 2017 року було проведено викладачем правознавства Деркач О.О. книжкову виставку- застереження «Межу закону не переступити». Мета заходу полягалаи у сприянні розвитку у студентів правової культури та формуванні активної громадянської позиції.
6 грудня викладач Самбірського технікуму економіки та інформатики Курлятович І.М. спільно з керівником організації Самбірського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Герговською Н.Є. і заступником голови Центру «Жіночі перспективи» Чумало М. провели лекцію з елементами тренінгу щодо забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя, захист прав чоловіків і жінок, привернення уваги громадськості до проблем жінок та об’єднання зусиль для їх подолання.
Гендерна рівність є однією з ознак правової держави. Держава зобов’язана забезпечувати дотримання прав людини, передбачених міжнародним законодавством. Основною проблемою для України сьогодні є декларативний характер гендерної рівності та формальність прав жінок. Чинне законодавство гарантує чоловікам та жінкам України рівні права та можливості, але наскільки вони реально допомагають жінкам відчути себе вільними та рівними в політичній, культурній, соціальній, економічній сфері, в працевлаштуванні та в повсякденному житті? Принцип гендерної рівності закріплений в Конституції України. Стаття 3 Конституції закріплює рівність чоловіків та жінок в усіх сферах життя. Реальне життя українських жінок та чоловіків ще далеке від ідеалів рівноправ’я. Найбільш відчутна гендерна нерівність у двох сферах — праці й зайнятості та в сфері політики. Жінки складають 53% населення країни, кількість жіночих організацій росте, а кількість жінок в органах влади зменшується.


Студенти не тільки зацікавлено слухали, а й приймали активну участь в обговореннях, які стосуються теми заняття і були представлені наочні матеріали.
7 грудня викладачем правознавства Деркач О.О. спільно зі студентами правознавчого гуртка «Феміда» було логічним продовженням ознайомлення студентів з кримінальним законодавством. Гуртківці провели рольову гру на тему: «Суд над Інтернетом. Internet: глобальне добро чи зло ?»
Метою цього заходу спонукати студентів поглянути на глобальну комп’ютерну мережу Internet з різних сторін, виховувати інформаційну грамотність, культуру, розвивати вміння аналізувати, робити виважений вибір. 
Internet був звинувачений в розповсюдженні вірусів і шкідливих програм, а також в пропаганді насильства і жорстокості, ще в розповсюдженні спама, порушенні авторських прав і спричиненню шкоди моральному, духовному і фізичному здоров'ю людини.
Суддя( Данилко Артур)студент ІІ курсу спеціальності «Економіка і підприємництво», наголосив, розглянувши всі обставини справи і вислухавши всіх свідків, вирішив: "Internet – двозначна річ. Internet увібрав в себе не тільки достоїнства глобальності, але і глобальні вади. Технічний прогрес зупинити неможливо, але слід пам'ятати, що у будь-якої новини є свої позитивні і негативні сторони. І чим стане Internet в нашому житті, залежить від людини…".


Викладачем був проведений підсумок рольової гри у формі анкетування. Використання студентством Інтернету під час навчання стає дедалі частішим. Як ми і передбачали.. 60% студентів постійно використовують мережу Інтернет для навчання, 30% використовують мережу час від часу і тільки 10% взагалі не користуються послугами Інтернету для навчання. При цьому опитуванні зізнаються, що не завжди знайдений ними навчальний матеріал в мережі відповідає якості..(55%), 40% перебувають в мережі 5-15 годин на тиждень. При цьому не відчуваючи залежності від глобальної мережі Інтернет. 70% опитуваних, як ми і очікували не знають про можливу шкоду Інтернету для їхнього здоров’я і не вважають, що Інтернет негативно впливає на навчальний процес молоді. 95% студентів схвалюють постійне використання Інтернету під час навчання і будуть користуватися цими послугами і надалі.
8 грудня викладачем правознавства Деркач О.О. проведено в навчальному закладі І- етап олімпіади з правознавства між студентами ІІ курсів. Завдання І туру студентської олімпіади з правознавства відповідали змісту програми з правознавства.
11 грудня 2017 року викладач Самбірського технікуму економіки та інформатики Деркач О.О. провела відеолекторне заняття для студентів на тему: “Основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Заняття на базі групи 33-К відділення «Комерційна діяльність».
Говорили про те, що 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
Загальна декларація прав людини, проголосила рівність всіх жителів планети перед законом. Людина, її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави. Проголошено, що всі люди рівні у своєму достоїнстві та правах. При цьому права та свободи людини є непорушними. Вони належать кожній людині від самого народження й протягом усього життя, не залежать від волі держави, не даруються й не можуть бути скасовані. Будь-які угоди, спрямовані на обмеження прав людини, визнаються недійсними.
Це – наше сьогодення, але цікаво прослідкувати, як саме наші пращури дійшли до розуміння того, що права людини слід захищати?
Давним-давно, ще у стародавні часи, у людей виникла необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо в неї не було сильного покровителя, що бажав би допомогти їй у вирішенні спорів.
Викладач розставила вдалі акценти на основоположних правах та свободах людини, що закріплені нормами міжнародного права та Конституцією України, та разом із студентами обговорила питання конституційного механізму реалізації прав та свобод людини і громадянина в Україні. Студенти не тільки зацікавлено слухали, а й приймали активну участь в обговореннях, які стосуються теми заняття. Викладачем було висвітлено у формі презентацій всі проблемні питання, що сприяло підвищенню правової культури .
11 грудня 2017 року студенти 1 курсів Самбірського технікуму економіки та інформатики під керівництвом викладача історії Ханас І.С. відвідали музей Національно-визвольної боротьби у Львові.


Студенти змогли відкрити для себе багато цікавого з експозиції Музею у хронологічній послідовності, де могли побачити різні документальні матеріали, а також речі, пов’язані з визвольною боротьбою українців у ХХ ст. Студенти уважно розглядали світлини Небесної сотні, документи, зброю, вбрання захисників нашої вітчизни, а також слухали цікаві історії оповідача про боротьбу українського народу у ХХ ст.
Ця експозиція була цікава тим, що за три години студенти могли почерпнути багато інформації про Українських Січових Стрільців, Українську Народну Раду, Західно-Українську Народну Раду, Організацію Українських Націоналістів, Українську Повстанську Армію і наочно побачити життя і побут, вбрання, зброю українців різних військ. Також студенти дізналися багато цікавого про українців, які бажали створити незалежну державу, таких як: Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Микола Міхновський, Семен Петлюра, Євген Коновалець, Степан Бандера, Роман Шухевич, Августин Волошин та багато інших.
Усі студенти були задоволені відвідуванням музею, адже дізналися більше про творця Гімну України о. Михайла Вербицького, а також про визвольну боротьбу українського народу у ХХ ст.


Циклова комісія соціально-гуманітарних дисциплін

та фізичного виховання

Пошук по сайту

Випадкове фото

Статистика сайту

Користувачі : 1010
Зміст : 668
Переглянути хіти змісту : 1280616